Primarul din Sinaia a anunțat că este infectat cu ultima formă Omicron

„14 zile lucrez online” a fost anunțul primarului din Sinaia, Vlad Oprea, într-o postare realizată pe pagina sa de facebook.

- Publicitate -

„Mi-a curs nasul, am avut o stare de moleșeală și am decis să fac un test preventiv. Tocmai am primit rezultatul pozitiv infectat cu ultima forma Omicron. Continui munca de la distanță alături de echipa de la Primărie”, transmite primarul pe facebook.

„Vă rog să fiți precauți și să respectați regulile de protecție. Împreună trecem peste toate!” a mai spus edilul.

Citește și:49 de noi cazuri de infectare cu OMICRON în România. Printre pacienți se numără și prahoveni

- Publicitate -

Organizaţia Mondială a Sănătăţii atrage atenția că Omicron reprezintă o ameninţare în ţările în care o parte mare a populaţiei rămâne nevaccinată.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău