Dreptul de folosință gratuită pentru marca Petrolul Ploiești, transmis către Club Sportiv Municipal, pentru Secția de Baschet – PROIECT

Un proiect de hotărâre de Consiliu Local vizează transmiterea către Club Sportiv Municipal a dreptului de folosință gratuită asupra mărcii Petrolul Ploiești aflată în proprietatea privată a municipiului Ploiești, pentru Secția de Baschet.

- Publicitate -

Proiectul de hotărâre, publicat pe site-ul Primăriei Ploiești, ar urma să se afle, luni, 13 septembrie, pe ordinea de zi a ședinței extraordinare a Consiliului Local Ploiești.

Potrivit proiectului, dreptul de folosință gratuită asupra mărcii Petrolul Ploiești ar urma să fie transmis către Club Sportiv Municipal pentru Secția de Baschet.

Durata contractului ar urma să fie, dacă proiectul va fi aprobat, de doi ani, cu posibilitatea de prelungire.

- Publicitate -

Proiectul de hotărâre este cu atât mai controversat cu cât de mai multe luni, la nivelul municipalității se vorbește despre mărci, însă nu a fost identificată o soluție pentru transmiterea acestora către echipa Petrolul.

Citește și: Discuții aprinse la Primăria Ploiești pe tema mărcilor. ACS Petrolul 52 vrea asociere cu SC Hale și Piețe, iar suporterii vor să fie scoasă la licitație o singură marcă – VIDEO

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Roxana Tănase
Roxana Tănase lucrează în presă din 1999. A fost reporter la Telegraful de Prahova și la postul local de televiziune Alpha TV din Ploiești, iar din 2012 a ales să facă parte din echipa Observatorulph.ro. Roxana se numără printre jurnaliștii cu cea mai mare experiență din presa locală și acoperă în special domenii precum administrație și politică.

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău