Un proiect de hotărâre de Consiliu Local vizează transmiterea către Club Sportiv Municipal a dreptului de folosință gratuită asupra mărcii Petrolul Ploiești aflată în proprietatea privată a municipiului Ploiești, pentru Secția de Baschet.
Proiectul de hotărâre, publicat pe site-ul Primăriei Ploiești, ar urma să se afle, luni, 13 septembrie, pe ordinea de zi a ședinței extraordinare a Consiliului Local Ploiești.
Potrivit proiectului, dreptul de folosință gratuită asupra mărcii Petrolul Ploiești ar urma să fie transmis către Club Sportiv Municipal pentru Secția de Baschet.
Durata contractului ar urma să fie, dacă proiectul va fi aprobat, de doi ani, cu posibilitatea de prelungire.
Proiectul de hotărâre este cu atât mai controversat cu cât de mai multe luni, la nivelul municipalității se vorbește despre mărci, însă nu a fost identificată o soluție pentru transmiterea acestora către echipa Petrolul.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































