Procesul electoral a fost reluat la secţia de votare de la Clubul Sportiv Şcolar, după ce ameninţarea cu bombă a fost infirmată. Zecile de pensionari care au aşteptat aproape o jumătate de oră în faţa secţiei au fost primiţi pe rând la urne.
Membrii comisiei electorale nu au permis, iniţial, accesul presei în incinta secţiei. În mulţimea de pensionari strânşi la uşa secţiei de votare s-a remarcat şi… George Stanciu, ginerele fostului primar pesedist, Emil Calotă, care cerea comisiei să permită accesul bătrânilor la vot.
| {avi}amenintare cu bomba-0{/avi} |
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























