Un steag arborat în fața sediului Primăriei Ploiești va indica scenariul incidenței covid

Primăria municipiului Ploiești va arbora, începând de astăzi, în fața clădirii municipalității ploieștene, un steag ce va indica scenariul corespunzător incidenței COVID-19, la nivelul localității noastre.

- Publicitate -

Astfel, steagul care va fi arborat va avea următoarele culori: verde, galben, roșu, în funcție de scenariul în care se află municipiul Ploiești.

sursa: Comunicatul Primăriei Ploiești

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

2 COMENTARII

  1. A, daaa! Grija pentru banii contribuabililor este prioritara pt actuala administratie. Asta era tot ce ne lipsea dupa suita de staguri din sensul giratoriu de la Catedrala, inca 3 cate unul pt fiecare scenariu. Bravo, felicitari!

  2. Avem cel mai performant internet, avem roalert, avem de toate, dar trebuiau aruncați niste bani aiurea pe niște steaguri de căcat, că sa îmi arate ceea ce nici nu mă interesează. Sa fie stresul pe oameni constant, nu e de ajuns că suntem o groapă de gunoi, Ploiesti, trash city. Unui oraș de căcat ii lipsesc steagurile.

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău