Accidentul s-a produs, luni dimineață, pe DN1B, pe sensul Ploiești – Buzău, după ce un auto a lovit un biciclist.
UPDATE Victima a decedat la spital
Din primele verificări, un bărbat ce traversa pe trecerea de pietoni pe lângă bicicleta, a fost surprins și accidentat de un autoturism condus de o femeie de 42 de ani, care circula pe direcția Ploiești-Buzău.
„Rezultatul testării cu aparatul etilotest în cazul conducătorului auto a fost negativ”, a anunțat IJP Prahova.
Victima, un bărbat în vârstă de 60 de ani, a fost transportată la spital.
„În continuare se efectuează cercetări în vederea stabilirii tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul rutier și luării măsurilor legale”, a precizat IJP Prahova.
Traficul în zona a fost restricționat pe banda 1 Ploiești – Buzău, pentru a permite intervenția în zonă a echipelor de salvare.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































