Primăria Gorgota pune în practică deciziile autorităților centrale cu privire la reducerea riscului de infectare cu coronavirus în rândul locuitorilor comunei.
Mai mulți angajați ai Primăriei au dezinfectat marți scările blocurilor din centrul satului Potigrafu cu o substanță biocidă, pe baza de clor. Acțiunea se încadrează în ultimele decizii transmise de Grupul de Comunicare Strategică, în perioada stării de urgență.
Aceeași măsură a fost aplicată și în satele Gorgota, Crivina, Fânari și Poenarii Apostoli, unde angajații primăriei au dezinfectat cu aceeași substanță, pe bază de clor, în imediata apropiere a magazinelor.
Vă reamintim că de la începutul declarării stării de urgență, în comuna Gorgota au fost luate mai multe măsuri pentru prevenirea infectării cu coronavirus, iar Primăria a sărit în ajutorul persoanelor defavorizate.






Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































