Mesaj de solidaritate la Ploiești cu cei din linia întâi. ”Aprindeți lumina telefoanelor, în fiecare seară, la ferestre”

”Iubesc Ploieștii” organizează un eveniment atipic cu mesajul ”Totul va fi bine!”. Astfel, ploieștenii sunt invitați, în fiecare seară, de la ora 22:00, să aprindă timp de cinci minute, de la balcoane și ferestre, flash-ul telefoanelor mobile.

- Publicitate -

Mesajul postat pe Facebook de Iubesc Ploieștii:

Lumina înseamna dintotdeauna bine.
Înseamnă comuniune și comunicare. Comunitate.
Ne-am gândit cum am putea face să fim împreună, despărți, dar împreună.
Vă invităm să ieșiți la fereastră sau la balcon.

Să aprindeți flashul telefonului mobil.
5 minute. În fiecare seară, la ora 22.00.

- Publicitate -

Noi ne vom gândi la familiile noastre, la prietenii noștri, la colegii noștri, la toți oamenii dragi. La oamenii bolnavi. La cei care îngrijesc oamenii bolnavi. La cine e în prima linie. La cei care înfruntă totul altfel decât în fața televizorului sau lucrând de acasă.

De mâine până pe 18 aprilie. În fiecare seară, la ora 22.00, aprinde o lumină la fereastră sau balcon și spune că suntem împreună. Că va trece. Că o să fie bine.

Apasă „Particip” și dă mai departe.
Luminează orașul. Spune „Prezent”. Hai să luminăm Ploieștii!!

- Publicitate -

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău