Măsura închiderii Spitalului Sanconfind este necesară pentru a fi făcută operațiunea de dezinfecție.
Testată pentru Covid 19, o doctoriță din cadrul spitalului a aflat că este infectată. Deși în spațiul public a apărut informația că ar fi vorba și despre două asistente, reprezentanții spitalului au infirmat zvonurile.
Contactată de Observatorulph, Gabriela Grozea, asitent șef în cadrul Sanconfind, a declarat că ”toți contacții medicului infectat sunt testați, urmând ca rezultatele să vină în perioada următoare.”
În cursul acestei zile, din spital vor fi externați toți pacienții, în unitate continuând să funcționeze laboratoarele și celelalte compartimente care nu lucrează cu publicul.
Măsura este necesară pentru ca până pe 5 aprilie să se efectueze dezinfecția.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































