Țara moare de COVID-19, iar guvernul face clipuri de PR. Marș la muncă!

Mai țineți minte scena din filmul Titanic, în care lumea bea, mănâncă, dansează, în timp ce ”barca” se scufundă? Cam așa e și la noi…

- Publicitate -

În plină pandemie de coronavirus, în care morții din Suceava sunt scoși din debaraua guvernului după modelul Colectiv, miniștrii Guvernului Orban filmează clipuri ”emoționante” numai bune de distribuit pe rețelele de socializare, sperând să încaseze like-uri dacă apar lângă Irina Rimes sau Simona Halep.

Așa a apărut această penibilitate pe pagina de Facebook a MAI, intitulată ”Sunt doar un OM”

Textul se vrea și el ”emoționant”:

- Publicitate -

Suntem doar niște oameni…
Nu am trecut prin așa ceva niciodată și nu ne dorim să mai avem așa ceva vreodată.
Cu încredere, solidaritate, respect și înțelegere VOM REUȘI!
Ne protejăm acum, pentru a trece peste asta… ÎMPREUNĂ!

Băi Vela, Arafat &Co, vom reuși să trecem peste asta DOAR dacă voi vă veți face datoria și:

  • spitalele vor avea suficiente echipamente ca pacienții să nu mai devină numere în comunicatele macabre cu bilanțul pandemiei
  • medicii vor avea materiale de protecție ca să nu devină ei pacienți
  • cretinii care se plimbă fără motiv pe stradă vor fi amendați și trimiși forțat în izolare la domiciliu
  • spațiile publice vor fi dezinfectate ca la carte
  • cei care răspândesc cu bună știință vor ajunge direct la pușcărie (și acolo poate fi carantină, nu?)

    Așa că lăsați filmările pe Facebook și faceți dracului ceva ca România să nu fie Titanicul Europei!

 

 

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Marius Nica
Marius Nica lucrează în presă din anul 2000. A început cu presa scrisă, fiind reporter și ulterior redactor la Telegraful de Prahova, Muntenia Telegraf, apoi a devenit redactor șef la Monitorul de Prahova. A urmat o carieră în televiziunea locală, fiind realizator și moderator la posturile Will TV și Alpha TV, dar și colaborator la Evenimentul Zilei, Radio K și Will FM. Din 2007 este directorul editorial al ziarului Observatorul Prahovean.

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău