Donează și tu pentru Secția de Boli Infecțioase de la Spitalul Județean de Urgență Ploiești!

Oana Despa – Asociatia Zi de Bine a postat pe o platformă de strângere de fonduri campania ”Scut pentru SPITALUL MEU – Județean de Urgență Ploiești”, secția Movila.

- Publicitate -

Apelul către prahoveni:

Spitalele din provincie fac cu greu față fluxului mare de pacienți infectați cu COVID 19. Tratarea și îngrijirea lor pe perioada spitalizării presupun un consum mare de echipamente de protecție: măști, vizete și combinezoane.

Secția de Boli Infecțioase de la Spitalul Judetean de Urgenta Ploiesti are nevoie permanentă de consumabile. Pentru un singur pacient, se pot consuma până la 15 echipamente complete.

- Publicitate -

Este nevoie de susținere din partea tuturor și, de aceea, am considerat necesară demararea unei astfel de campanii de strângere de fonduri.

Donațiile se pot face AICI

 

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău