Cu doar o zi în urmă, sâmbătă, s-a stabilit recordul negru de până acum, în privința numărului de decese la persoane declarate pozitive la testul Covid 19. Nu mai puțin de 11 persoane și-au pierdut viața.
Bărbatul de 66 de ani, din judeţul Timis, a intrat în contact cu un membru al familiei revenit din Germania.
În data de 24 martie i s-au recoltat probe biologice pentru COVID-19 care au fost testate la Spitalul „Victor Babes” – Timişoara.
Rezultatul testării, din data de 25 martie, a fost pozitiv.
Bărbatul a murit la Secţia de terapie intensivă a Spitalului „Victor Babeş” din Timişoara.
El era diagnosticat cu diabet de tip ll şi cu hipertensiune arterială.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































