Încă trei morți de coronavirus în România. Nu au călătorit în zone roșii, nu au avut contact cu suspecți

Grupul de Comunicare Strategică anunță noi decese din cauza coronavirusului. Bilanțul negru a ajuns la 37 de morți.

- Publicitate -

Deces 35: Bărbat, 39 ani, jud Ialomița. S-au recoltat probe pentru COVID 19 în data de 26.03.2020, rezultat pozitiv în data de 28.03.2020. Decedat în 26.03.2020 în izolatorul CPU Spital Țăndărei. Fără boli asociate cunoscute.

Deces 36: Bărbat, 60 ani, jud Ialomița. Decedat în 25.03.2020 la domiciliu. Comorbiditati obezitate.

Deces 37: Bărbat, 77 ani, jud Ialomița. Decedat în 25.03.2020 la domiciliu.

- Publicitate -

Pentru decesele 36 si 37 s-au recoltat probe necroptice de către medicina legală în 26.03.2020, al căror rezultat a fost pozitiv în data de 28.03.2020.

Niciunul dintre decedați nu a avut istoric de călătorie și nici contact cunoscut cu caz confirmat.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău