Grupul de Comunicare Strategică anunță noi decese din cauza coronavirusului. Bilanțul negru a ajuns la 37 de morți.
Deces 35: Bărbat, 39 ani, jud Ialomița. S-au recoltat probe pentru COVID 19 în data de 26.03.2020, rezultat pozitiv în data de 28.03.2020. Decedat în 26.03.2020 în izolatorul CPU Spital Țăndărei. Fără boli asociate cunoscute.
Deces 36: Bărbat, 60 ani, jud Ialomița. Decedat în 25.03.2020 la domiciliu. Comorbiditati obezitate.
Deces 37: Bărbat, 77 ani, jud Ialomița. Decedat în 25.03.2020 la domiciliu.
Pentru decesele 36 si 37 s-au recoltat probe necroptice de către medicina legală în 26.03.2020, al căror rezultat a fost pozitiv în data de 28.03.2020.
Niciunul dintre decedați nu a avut istoric de călătorie și nici contact cunoscut cu caz confirmat.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































