Din mașinile poliției și jandarmeriei se va auzi ”Deșteaptă-te române!”. VIDEO

Începând de astăzi, mașinile poliției, jandarmeriei și poliției de frontieră, aflate în patrulare pe timp de zi, vor difuza, prin sistemul de avertizare acustică din dotare, primele trei strofe ale Imnului de Stat al ROMÂNIEI!

- Publicitate -

Anunțul a fost făcut de MAI pe pagina de Facebook.

UPDATE VIDEO IJP Dâmbovița

VIDEO

- Publicitate -

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

1 COMENTARIU

  1. In ordin spune ca difuzarea se va reda din autospeciala in stationare. In videoclip autospeciala este in miscare.
    Daca politia nu respecta ordinele, de restul ce sa mai spunem?,,,
    In fine, nu-i asa grav, dar e un exemplu. Sau ar trebui sa fie, nu?

    Sanatate tuturor! #Stamacasa

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău