Temperaturile ridicate din ultima perioadă au readus în actualitate un aspect reclamat ani la rând de către ploieșteni, însă fără niciun rezultat concret: prezența parbrizarilor la semafoare.
Un cititor al observatorulph.ro ne-a trimis pe adresa redacției o fotografie făcută azi pe Bulevardul Republicii din Ploiești, în zona de Nord, acolo unde câțiva parbrizari agasau șoferii care staționau la semafor. ”Bună ziua. Vă trimit atașat o fotografie făcută astăzi, 08.05.2013 în jurul prânzului ce prezintă numarul mare de "parbrizari" din zona de nord a orașului. Avem și noi Poliția Locală sau nu ? Ne facem de râs orașul cu acești "parbrizari" cărora nu le face nimeni nimic. Ar fi interesant un răspuns al autorităților în acest sens”, este de părere Adrian, ploieșteanul care ne-a trimis fotografia. Observatorulph.ro a solicitat reprezentanților Poliției Locale Ploiești un punct de vedere oficial cu privire la controalele efectuate în ultima perioadă în ceea ce privește cerșetoria și prezența parbrizarilor în intersecții.
Nu uita! Dacă ai fotografiat sau filmat ceva de poate deveni subiect de ştire, trimite-ne un e-mail pe adresa [email protected]. Un reporter al observatorulph.ro va verifica informaţia şi, dacă se confirmă, pontul tău poate ajunge subiect de ştire.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































