Un microbuz care transporta 20 de persoane a fost oprit de un echipaj de poliţie, la intrare în Câmpina, pentru că exista suspiciunea de turism electoral.
Potrivit liderului PSD Câmpina, Ion Dragomir, microbuzul aparţinea societăţii Cord Impex SRL si a fost închiriat de deputatul PDL Florin Anghel. „Din informatile mele, peroanele din acest microbuz, majortatea tineri, au fost preluate din zona Hipodrom din Ploiesti. In urma controlului s-a dovedit că această cursă era ilegala. Pentru lămurirea acestei situatii a fost solicitat ajutorul ARR. ”, a precizat Dragomir. Acesta susţine că în momentul în care s-au cerut lămuriri despre scopul acestei deplasări la Câmpina, tinerii din microbuz au refuzat să dea explicaţii. „Situaţia s-a schimbat în momentul în care, la faţa locului a apărut chiar Florin Anghel care a explicat că cele 20 de persoane erau observatori ai partidului şi că nu poate fii vorba de turism electoral.” a adaugat Dragomir.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























