O casă din Cluj-Napoca a fost avariată, vineri, după ce un TIR a intrat în zidurile imobilului, iar la faţa locului se află mai multe echipaje de pompieri întrucât din rezervorul autovehiculului se scurge combustibil.
Purtătorul de cuvânt al Poliţiei Cluj, Anca Bolba, a declarat că accidentul s-a produs pe strada Aurel Vlaicu din Cluj-Napoca, după ce un cap de tir care tracta un alt autotren a frânat brusc, iar cablurile de tractare s-au rupt. După ruperea cablurilor, autotrenul tractat a ieşit de pe şosea şi a ajuns în zidul unei case, imobilul fiind avariat.
Conform reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Cluj, din rezervorul autotrenului curge combustibil, iar mai multe echipaje de pompieri intervin la locul accidentului. Nicio persoană nu a fost rănită în urma accidentului.
"Şoferul autobasculantei care circula din spate, cea de culoare albă, venea cu viteză și a fost surprins de manevra de frânare a basculantei roșii. A intrat pe contrasens pentru a evita coliziunea, dar de acolo venea un alt camion. Pentru a evita impactul, șoferul a reintrat pe sensul lui de mers, s-a dezechilibrat și a agătat autobasculanta oprită regulamentar. În urma impactului, șoferul care circula cu viteză a intrat într-o casă", ne-a spus un martor, scrie stiridecluj.ro
sursa: realitatea.net
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























