Viciu sau nesimtire – nepasare fata de copii!

fumat

fumatSunt revoltată iar! :-) pentru cine mă cunoaște, știe că asta este o stare pe care mi-o manifest în mod constant în fața lipsei de bun simț, a respectului față de reguli și a încălcării unor drepturi pe care ar trebui să le avem cu toții. Am fost weekend-ul trecut la un restaurant din Ploiești (pentru cine își va manifesta interesul, voi da și numele) să bem un suc, să mâncăm o prăjitură. Toate au fost ok, până când un grup de 4 doamne – trecute de 50 de ani, a luat loc la o masă de lângă noi.

- Publicitate -

În timp ce consumam ceea ce comandasem am observat (olfactiv) că una dintre doamne și-a aprins o țigară. Am vrut să ne mutăm în partea cealaltă a restaurantului, pentru a nu deranja doamnele. Dar, și acolo erau alți fumători. Deci, am bănuit că zona unde ne aflam era pentru nefumători și am îndrăznit să o rugăm pe doamna respectivă dacă este posibil 15 minute (cât mai stăteam noi cu cel mic) să nu mai fumeze.

Auci!!! Răspunsul doamnei (sincer, ne așteptam să fie unul pozitiv… repet era de vârsta părinților noștri, deci putea avea la rândul dumneaei nepoți…) a fost unul dur ”Nu se poate! Toate suntem fumătoare!” Apoi, s-au ridicat si s-au mutat! Ați spune – ok, atunci! Nu, nu este ok deloc. De ce? pentru că s-au mutat la masa din spatele nostru, nici decum în zona unde fumau alte 4, 5 persoane. Evident că nu am continuat discuția care se anunța una aprinsă, atitudinea doamnei era una supărată. Cum am îndrăznit să le stricăm după amiaza?!

Articolul complet pe www.copiiph.ro

- Publicitate -

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău