În ședința de Consiliu Județean care a avut loc astăzi, de la orele 12.00, a fost votată demiterea din funcția a vicepreședintelui CJ, Auraș Dragomir.
21 de voturi pentru, 12 împotrivă și un vot anulat. Așa s-a votat la primul punct de pe ordinea de zi a ședinței CJ Prahova, cel ce viza demiterea din funcție a lui Auraș Dragomir. Chiar dacă, la începutul ședinței, consilierii PDL nu au fost prezenți, după aproape cinci minute aceștia și-au făcut apariția. Discuțiile pe marginea acestui subiect nu au întârziat să apară, unii dintre consilierii PDL susținând că eliberarea din funcție a lui Dragomir este o decizie politică, nicidecum una administrativă.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























