Poliţistul care s-a spânzurat ar fi suferit de depresie

Răzvan Grigore, poliţistul din Câmpina, care s-a spânzurat ieri în casa familiei, ar fi suferit de depresie.

Apropiaţii acestuia susţin că, în ultima perioadă, Răzvan, care lucra la Poliţia Ruieră DN 1 Câmpina-Sinaia, era foarte trist şi îngândurat, însă nimeni nu a crezut că va ajunge să-şi pună capăt zilelor. Poliţistul avea 32 de ani şi o fetiţă de trei ani. Trupul neînsufleţit al omului legii a fost găsit chiar de soţia sa, care a alertat Poliţia şi Ambulanţa, însă medicii nu au putut face altceva decât să constate decesul. Potrivit reprezentanţilor IJP Prahova, a fost demarată o anchetă pentru stabilirea circumstanţelor decesului, însă cel mai probabil a fost vorba de o sinucidere. Între timp, colegii poliţistului au început să strângă bani pentru familia îndurerată, iar sindicatul va contribui financiar la cheltuieile de înmormântare. "Deocamdată nu se ştie exact ce l-a determinat pe poliţist să recurgă la acest gest. Tot ce mai putem face este să alocăm din fonduruile sinficatului suma de 1.000 de lei pentru ajutorarea familiei" a declarat, pentru observatorulph.ro,  Florian Ioniţă, lider SNPPC Prahova.
foto Facebook

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău