Astra a scos un punct la Contanţa / Cel mai urît meci al sezonului

astra-ploiestiPe arena din Galaţi au fost aseară, la partida Viitorul Constanţa – Astra Ploieşti, probabil mai puţini oameni decît în orice intersecţie mare a oraşului, la orice oră a zilei de ieri. Chibiţii au anticipat corect că ar pierde inutil două ore din viaţă venind pe stadion. A urmat un meci infect, fără nici măcar o fază de gol! Un meci ce a părut moartea pasiunii chiar şi pe lîngă nişte sporturi total neatrăgătoare de la Olimpiadă, cum ar fi judo sau tir. Camerele TV l-au arătat de cîteva ori pe Gică Hagi, aflat în lojă, nedumerit şi el de ce se petrece pe gazon. La cei 47 de ani ai săi, cu siguranţă ar fi jucat mai bine decît majoritatea celor de pe gazon, măcar cîteva zeci de minute.În repriza a doua s-a mai muiat canicula, nu şi plictiseala de pe dreptunghiul verde. Dacă s-ar fi jucat pe final de campionat, ar fi părut cel mai clar noncombat din istorie. Fără ocazii, fără faze fixe de lîngă careu, fără şuturi, doar cu un amărît de cartonaş galben. Logic, s-a terminat 0-0. Ilogic e cum pot juca atît de urît două formaţii conduse de oameni reprezentativi ai Generaţiei de Aur, Gică Hagi şi Bogdan Stelea! sursa: gsp.ro

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău