În 1982, cinci tineri se fotografiau împreună în vacanţa petrecută pe malul lacului Copco, din California. Cei cinci prieteni au continuat să meargă, în fiecare vară, în acelaşi loc şi în 1987 au decis să recreeze fotografia. În acest an se împlinesc 30 de ani de când bărbaţii respectă acest obicei, iar seria de imagini arată transformările prin care aceştia au trecut, de-a lungul anilor, scrie CNN.
Priveşte-ne şi observă cum ne pierdem părul, cum ne îngrăşăm şi slăbim şi iar ne îngrăşăm, scrie unul dintre cei cinci prieteni pe site-ul realizat de aceştia special pentru a posta imaginile. Merită observate şi verighetele, care apar şi dispar, în funcţie de trecerea anilor. Cei cinci prieteni au păstrat poziţiile din fotografia iniţială, dar şi accesoriile folosite atunci: unul dintre bărbaţi avea un borcan în care se afla un gândac, în timp ce altul îşi ţine pălăria pe genunchi.







Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























