Varianta ca roş-albii să joace, în play-off-ul Europa League, pe „Ilie Oană” ar fi una de bun augur pentru bugetul municipalităţii. Sâmbătă, aleşii locali ploieşteni iau în discuţie stabilirea tarifului de utilizare a stadionului.
Aleşii locali ploieşteni vor lua în discuţie sâmbătă viitorul tarif de utilizare a arenei „Ilie Oană” pentru evenimentele sportive. Dacă proiectul va fi aprobat, dinamoviştii ar putea să plătească 11.700 de euro/zi fără TVA (echivalentul în lei calculat la cursul lei/euro al BNR din ziua facturării). Cel puţin acesta este tariful propus, potrivit proiectului de hotărâre de CL. De altfel, în raportul de specialitate al iniţiativei locale se precizează faptul că, având în vedere caracteristicile tehnice şi dotările Stadionului „Ilie Oană”, de nivelul UEFA 3, a existat un interes pentru organizarea unor evenimente sportive. Varianta ca dinamoviştii să joace pe Ilie Oană a apărut ca soluţie de criză, după ce prezenţa pe „Naţional Arena” a devenit imposibilă ca urmare a concertului Lady Gaga, programat pe 16 august, şi al lui Red Hot Chili Peppers, de pe 31 august.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























