Consiliul Judeţean Prahova a prevăzut fondurile necesare pentru achiziţionarea a două instalaţii de tratare şi purificare a aerului. Acestea vor fi montate în două săli de operaţie.
Până pe data de 15 iulie, la Spitalul Judeţean de Urgenţă Ploieşti vor fi montate două instalaţii de tratare şi purificare a aerului, care vor fi montate în sala de operaţie Chirurgie 2, precum şi în cea de la chirurgie vasculară. Scopul acestei investiţii este a a fi asigurate condiţiile optime în blocurile operatorii. Bugetul alocat este de 445.160 lei cu TVA pentru achiziţia produselor şi de 304.840 lei cu TVA pentru montajul şi punerea în funcţiune.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























