Întrebat când o va schima pe Roberta Anastase, Ponta a declarat că “este nevoie” în acest sens de o decizie a Camerei. “E o decizie a Camerei Deputaților, nu a Guvernului. Sper că răspunsul meu nu este exagerat de diplomatic, știți foarte bine că am dus o bătălie, o duc în continuare, de sancționare a celui mai grav fapt comis în Parlamentul României în ultimii 22 de ani, o fraudă transmisă în direct. Știți, eu când mă uit la pedeliști că vorbesc de fraude, păi nu o aveți pe Roberta lângă voi? (…) Eu cred că este nevoie de o decizie a Camerei Deputaților. Dar fiind premier în acest moment, prefer să nu vorbesc eu despre ea”, a declarat Ponta. sursa: realitatea.net
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























