În această dimineaţă 12 dintre angajaţii Holcim din Ploieşti s-au prezentat la Centrul de Primire în Regim de Urgenţă „Cireşarii” din Ploieşti, unde înarmaţi cu trafaleţi şi vopsea au început lucrări de igienizare ale spaţiilor destinate recreeri copiilor.
Un exemplu pentru toţi a fost prezenţa directorul general al Holcim România, Daniel Bach, care a ţinut să participe personal şi activ la activitatea de curăţenie de la „Cireşarii”.
Cei 17 copii care erau astăzi în Centrul „Cireşarii” au fost foarte încântaţi de prezenţa celor de la Holcim, mai ales că au fost şi ei cooptaţi în activităţile de igienizare. De asemenea şi cei 12 angajaţi ai centrului au pus umărul la această acţiune, fericiţi că îmbunătăţesc condiţiile de cazare ale celor mici.
Holcim a venit şi cu un cadou şi anume un televizor cu diagonală mare pentru ca cei mici să poată viziona emisiuni tv şi filme pentru copii.
Această acţiune se desfăşoară în cadrul Campaniei de voluntariat iniţiată de Holcim România „Împreună pentru comunitate”. Campania este ocazionată de Centenarul Grupului Holcim şi de aniversarea a 15 ani de activitate în România. Pe tot parcursul anului, cei peste 80.000 de angajaţi Holcim din toate colţurile lumii se vor implica pentru minim o zi ca voluntari în programe sociale, cu scopul de a însuma, prin timpul petrecut în astfel de acţiuni, cel puţin 100 de ani.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























