Dincolo de evenimentele neplăcute de la meciul suspendat cu Steaua, fanii Petrolului au demonstrat în această seară că reprezintă una dintre cele mai devotate galerii din fotbalul românesc. Lupii galbeni au umplut stadionul Ilie Oană la meciul pierdut cu Sportul (0-3), cu toate că rezultatul partidei nu avea nicio importanţă în stabilirea clasamentului final.
Pentru noi, Petrolul e un drog / Suntem peste tot / Nu există antidot. Doar un fragment dintr-o scandare obişnuită a galeriei Petrolului. Deşi mai slab clasată în Liga I decât concitadina Astra, echipa galben-albastră se bucură în continuare de suportul necondiţionat a zeci de mii de fani. Aceştia au umplut stadionul şi la partida cu Sportul şi au cântat până la fluierul de final, cu toate că echipa lor a fost învinsă fără probleme de studenţi.
Hamutovski, amabil cu Sportul
Meciul propriu-zis a fost unul modest, urât pe alocuri. Eliberaţi de orice presiune, dar şi fără golgheterul Hamza, găzarii au făcut figuraţie în faţa Sportului. Oaspeţii au profitat de letargia Petrolului şi au marcat de trei ori. Ferfelea a scăpat singur în prima repriză (33) şi l-a exacutat pe bielorus, iar Lazăr a majorat scorul (72) după ce şutul său, altfel slab, a fost scăpat în poartă de goalkeeper. Meciul s-a terminat cu golul lui Nistor (90+2), după o fază încâlcită în careul gazdelor.
| Declaraţiile oficialilor după meciul Petrolul – Sportul Studenţesc (0-3) |
| {youtube}KRtfoBD99-Q{/youtube} |
Vezi AICI ce atmosferă a făcut galeria Petrolul la meciul din această seară!
Sursa: prosport.ro
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























