Diseară, pe stadionul Ilie Oană, de la ora 19.00, va avea loc partida dintre FC Petrolul Ploiești și Sportul Studențesc, contând pentru ultima etapă a actualei ediții a Ligii I. Deşi Petrolul s-a salvat de la regtrogradare, iar meciul este unul fără miză, lupii galbeni au pregătit o super-coregrafie. cel mai probabil, partida se va desfăşura cu casa închisă. Potrivit prosport.ro, majoritatea jucătorilor de la U Cluj au semnat deja acordul de a trece împreună cu Florian Walter la Petrolul, din sezonul viitor. Actele ar fi fost semnate sâmbătă, iar jucătorii s-au folosit de clauza din contract care le dădea dreptul să plece în cazul în care Walter nu ar mai fi fost finanţator la U. Doar şapte dintre jucătorii alb-negrilor nu şi-au schimbat contractele. Este vorba de Szukala, Boştină, Achim, Boşneag, Cojocnean, Abrudan şi Mendy. Aceştia păstrează deocamdată înţelegerile cu U Cluj. Şi situaţia lui Claudiu Niculescu rămâne încă incertă. Tehnicianul nu a luat încă o decizie în ceea ce priveşte viitorul său.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























