Astăzi sunt don profesor pentru voi măi nașparliilor care vreți să vă apucați de presă, că de altceva pe criza aste e cam imposibil. Studiu de caz, blogul Mangafalei 1, Scatofagul. Ofticat cum îl știți că nu-l bagă în seamă nici un om serios de pe internetul ăsta, aka Fido s-a gândit el cu neuronul propriu să-și găsească suporteri printre practicanții sexului activ/pasiv cu ochii pe gaura cheii. Deci învățăceii mei, luați, maaare grijă, ce apucați și notați.
Când vă freacă la cap șeful că nu scrieți norma de articole conform contractului (faccc, iar îmi aduc aminte ce prost am fost că m-am legat de glie pe doi arginți, dobitoc ce sunt!!!) – cazul meu, sau când subiecții se uită la voi ca la niște jartele penale care se vând pe două ferestre de tâmplărie Veka – ceva foarte asemănător Scatofagului, nu faceți următoarele. Nu intrați pe hi 5 unde nu vă opriți la prima pițipoancă care-și arată dosul decât dacă sunteți, pardon, onaniști. Dacă nu sunteți, nu îi asumați pițipoancei funcția de, să zicem, angajată a OPC Prahova cum a făcut Mangafaua 1 cu numita minoră după părerea mea, că riscați să le dați de lucru la ăia de la Crima Organizată care vă pot acuza că promovați pedofilia. Dacă ați făcut astea, nu, nu îl sunați apoi pe șeful OPC Prahova, că asta ar arăta cât de proști, pardon, cretini sunteți și ăla nu v-ar mai răspunde în veci la telefon chiar dacă e el Cornel Buzu, cel mai cumsecade șef cu presa. Presupunând că ați făcut totuși acești pași, nu vă rugați pe urmă de pițipoancă să se angajeze la OPC Prahova doar ca să vă scoată din rahat. Dacă totuși ați făcut și asta, nu mai scrieți pe blog cât de prostovani sunteți pezevenghilor, cum a făcut Fido. Nu, nu, nu! Doar nu vreți să zică lumea despre voi că de la atâta autosatisfacere vi s-a bulit iremediabil creierul. Așadar, simpaticilor că vă văz ochii lipiți de monitor de atâta sete de cunoaștere a tainelor gazetăriei, trebui să vă mai dau un pont. Nu o băgați pe biata Ioana Zoica în căcaturi de dezinformări de genul Zoica renunță la Rompres și se angajează la Primărie atunci când ea vă spune clar: nu, n-am intenția asta. Ar însemna că sunteți fie oligofreni, fie pidosnici. Acu nu spun că dacă Fido a făcut asta pe blogul lui e oligofren sau pidosnic. Spun doar că e o Mangafa scatofagă. Parol. În final așa, de dragul traficului, aș fi putut să pun și io pozele cu pițipoanca pe care a dat-o drept inspector la OPC Prahova, ca să crape fierea în el că nu mă poate da în judecată. Le-aș fi luat de pe Hi5, iubitorule de crudități. În finalul finalului – băi bulangiule de Mișu, ce puiiiii mei nu-mi spui mă și mie când te vezi cu conu’ Costache. Mor de curios să-l întreb cum și-a făcut primul miliard.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























