Consiliul Județean Prahova intenționează să achiziționeze clădirea SC Drumuri și Poduri de pe strada Bobâlna, din Ploiești. Administratorul județului a demarat deja primele discuții pe această temă.
După ce luna trecută, salariații de la SC Drumuri și Poduri au protestat, nemulțumiți pentru că nu-și primiseră salariile, Consiliul Județean Prahova a reușit să deblocheze situația. Plățile restante au fost achitate, iar aleșii județeni au aprobat repartizarea a peste 20 de angajați ai societății la Direcția de Plante și Drumuri a Consiliului Județean Prahova. „Încercăm acum să achiziționăm clădirea SC drumuri și Poduri de pe strada Bobâlna, pentru că intenționăm să mutăm salariații de la Direcția de Plante și Drumuri acolo. Clădirea a fost pusă gaj la BCR”, ne-a declarat Fabioara Ionescu, administratorul public al județului Prahova.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































