Salariaţii de la Oltchim vor protesta alături de angajaţii de la Divizia Petrochimică Bradu.
Salariaţii de la Oltchim Râmnicu Vâlcea continuă joi protestele, iar lor li se vor alătura şi angajaţii de la Piteşti de la Divizia Petrochimică Bradu. "Mâine la ora 9.00 vom relua acţiunile de protest. Am discutat şi cu colegii de la Piteşti şi mâine vor fi prezenţi şi ei aici şi nu vom renunţa la proteste până când nu vom primi răspunsuri clare la lista noastră de revendicări", a declarat miercuri pentru AGERPRES Mihai Diculoiu, liderul Sindicatului Liber Oltchim.
Peste 400 de salariaţi de la Oltchim au blocat miercuri drumul naţional DN 64 Râmnicu Vâlcea-Slatina, protestând astfel faţă de situaţia în care se află combinatul vâlcean şi exprimându-şi nemulţumirea că nu şi-au mai luat salariile din decembrie anul trecut.
Şi la Piteşti zeci de angajaţi ai Diviziei Petrochimice Bradu, care aparţine Oltchim, au protestat miercuri pe drumul naţional DN 65B, care face legătura între autostrada A1 şi şoseaua spre Craiova.
sursa: realitatea.net
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































