De la 1 aprilie, ploieştenii care locuiesc la bloc şi sunt clienţii Dalkia vor plăti apa caldă la preţul de producţie, fără subvenţie!
Primarul Iulian Bădescu a anunţat în urmă cu câteva minute că hotărârea Consiliului Local Ploieşti privind subvenţia la apă caldă va expira la 1 aprilie şi că aceasta nu va fi prelungită. "De la 1 aprilie, Primăria Ploieşti nu mai subvenţionează apa caldă. Aşteptăm poziţia Guvernului privind acordarea subvenţiilor la căldură pentru sezonul 2013-2014", a declarat primarul Iulian Bădescu. Tariful la apă caldă se calculează la gigacalorie, preţul urmând să crească de la 170 de lei, cât este în prezent subvenţionat, la 244,4 lei, preţul real de producţie.
Vom reveni cu detalii şi reacţii!
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































