Comunicatul Johnson Controls din Ploiesti despre moartea unui angajat

johnsoncontrols“Marti, 21 februarie, un angajat in varsta de 28 de ani si-a pierdut cunostinta in timp ce se afla la lucru in fabrica Johnson Controls din Ploiesti. Toate procedurile de siguranta si de prim ajutor au fost demarate imediat. Colegul nostru a fost supus procedurilor de resuscitare, dar a decedat la scurt timp dupa ce si-a pierdut cunostinta. S-a confirmat faptul ca a murit din cauze naturale. 

Suntem profund marcati si regretam moartea colegului nostru. Gandurile noastre se indreapta in aceste momente catre familia sa. Johnson Controls, echipa de conducere si angajatii fabricii din Ploiesti sunt alaturi de familie in aceste momente dificile. 
 Reprezentantii Parchetului impreuna cu reprezentantii Inspectoratului Teritorial de Munca investigheaza cauzele mortii. Aceasta este o procedura uzuala ce se aplica in cazul deceselor ce survin la locul de munca. Johnson Controls sprijina autoritatile in derularea investigatiei. 
 Sanatatea si siguranta angajatilor nostri sunt de maxima importanta pentru Johnson Controls. Fabrica din Ploiesti a primit certificatul Johnson Controls Gold Plant pentru standarde inalte de sanatate si siguranta la locul de munca. 
 Fiecare angajat al fabricii noastre din Ploiesti beneficiaza anual de un examen medical amanuntit, obligatoriu conform legii din Romania. In cazul in care medicul descopera probleme de sanatate sau este informat de catre angajat in privinta oricarei probleme de sanatate, acesta impune angajatului masuri speciale de sanatate si siguranta.”  

Johnson Controls

- Publicitate -

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Marius Nica
Marius Nica lucrează în presă din anul 2000. A început cu presa scrisă, fiind reporter și ulterior redactor la Telegraful de Prahova, Muntenia Telegraf, apoi a devenit redactor șef la Monitorul de Prahova. A urmat o carieră în televiziunea locală, fiind realizator și moderator la posturile Will TV și Alpha TV, dar și colaborator la Evenimentul Zilei, Radio K și Will FM. Din 2007 este directorul editorial al ziarului Observatorul Prahovean.

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău