Primarul Ploieştiului, Iulian Bădescu, susţine că prioritatea zero, din punct de vedere personal, este realizarea cât mai urgentă a Spitalului de Pediatrie, dar şi derularea a încă patru proiecte, cu finanţare europeană.
„Evident prioritatea zero din punctul meu de vedere, cred şi al Consiliului Local, este punerea în practică şi realizarea cât mai rapidă a Spitalului de Pediatrie, a acestui complex pentru medicina pentru copii. Evident după aceea urmează programele europene şi aducerea finanţării europene pentru reabilitarea tramvaiului 101 şi 102, inclusiv reabilitarea tramei stradale, realizarea pasajului de la Gara de Vest, acolo unde Consiliul Judeţean a înaintat procedurile de expropriere pentru realizarea acestui pasaj. În acelaşi timp şi Hipodromul din Ploieşti constituie o prioritate”, a declarat Iulian Bădescu, primarul municipiului Ploieşti. Vezi aici declaraţia integrală a edilului:
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























