Echipa care a reprezentat Romania la Olimpiada Internationala de Stiinte pentru juniori (chimie, fizica si biologie – Teheran 2012) se intoarce azi 10.12.2012 ora 21.00 pe aeroportul Otopeni cu 6 medalii de argint obtinute de fiecare din cei sase membri.
Eleviu care au reprezentat țara sunt: Catana Diana Andreea din Constanta, Iliescu Andrei din Bucuresti, Mirea Dan Mircea din Craiova, Pana Tiberiu din Ploiesti, Radu Adrian din Targu Jiu, Tesloianu Ruxandra din Iasi. Lotul a fost insotit de prof. Daniela Bogdan (chimie), prof. Traian Seitan (biologie) si prof. Paunescu (fizica).
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































