Doi prahoveni sunt internați la Movila după ce au prezentat simptomele infectării cu coronavirus. Cei doi au călătorit luna trecută în Italia.
Potrivit autorităților, este vorba de un bărbat în de 45 de ani și fiul său de 20 de ani, care s-au prezentat aseară la secția de boli infecțioase a Spitalului Județean din Ploiești având următoarele simptome: tuse seacă, durere de cap, ochi înroșiți.
Cei doi s-au întors de la Roma în data de 26 februarie a.c. și nu au stat în izolare, pentru că la data aceea, Roma și regiunea Lazio nu se aflau în zona galbenă.
Cei doi au rămas internați la izolator și li s-au prelevat probe pentru infecția cu coronavirus.
În prezent, 284 de prahoveni sunt în monitorizare, iar 39 au ieșit din autoizolare.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































