O fabrică de telefoane mobile din Coreea de Sud a gigantului Samsung a fost închisă după ce un angajat a fost depistat pozitiv la testele coronavirus.
- Publicitate -
Oficialii Samsung au declarat că fabrica va face obiectul unei ample acțiuni de decontaminare, iar toți angajații vor fi testați de medici.
Aceștia au dat asigurări că producția globală nu va fi afectată deoarece marile centre de producție se află în Vietnam.
Până acum, în Coreea de Sud au fost depistate aproape 600 de cazuri de pacienți care au contactat acest virus.
- Publicitate -
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























