PAMFLET | Pezevenghiule de Pătraru, maaare Scatofag mai ești monșer!

Frațiloooorrr! Fraaaaților! A înnebunit mangafaua 2. Zici că are ardeiu’ iute adânc introdus în cur, așa țipă. N-a avut răbdare nici măcar să lase mangafaua 1 să termine zugrăvitul că a și început să-și verse borâturile neuronilor sub forma unui editorial în foaia de mare luptă al cărei patron, director, redactor șef, redactor șef adjunct, SGR, redactor, reporter, corector, dar niciodată femeie de serviciu, se pretinde a fi. Iată de ce sunai la redacție și mă cerui la vorbitor încă de azi, ca să facem împreună o analiză a acestui text istoric.

Că Pătraru e un hoțoman de ipocrit arghirofil, nu cred că mai are cineva vreo îndoială. Că e capabil să înghită nesățios cu plăcere oricâte tone de vome, flegme, dejecții, defecări de la oricine sare cu banu’, este un fapt de notorietate. Că n-are onoare, întrebați-l pe Marius Visarion care, după ce a fost făcut terci în ediții de acest coategoale, s-a trezit cu rugăminți fierbinți din partea mangafalei să-l invite în emisiuni. Că, posedat fiind de – folosesc termeni din ăștia pentru că știu că o să i-i traducă Mirel Ghiță – concupiscență, scatofilie, scatofagie, l-a făcut albie de porci pe Bogdan Enache pentru ca, mai apoi, să-i facă sluj prin cârciumi, vă poate confirma chiar fostul moderator tv. Că îl face cum vrea mușchii lui de om de fotbal pe inocentul ăla de Octav Preda de la galerie, o să-și dea seama Octav mai târziu. Toate astea feții moșului, pălesc în fața ororii pe care a publicat-o astăzi sub propria scurmătură, scuzați, semnătură.

Ei bine, astăzi mangafaua 2 își dă arama pe față și le dezvăluie suavei Roberta Anastase, președinte al Camerei Deputaților și intransigentului Andrei Volosevici, primar al Ploieștiului, ce năzbâtioare a făcut el în timp ce ei, îl delectau cu, citez din editorialul sub semnătură: “vizite reciproce, prânzuri, cine, cadouri…”.  Constatând că partidul și primarul stau rău în sondaje și la orizont apar noi portofele, cu o nedisimulată satisfacție, eliberată de pohta gargantuelică ce îi dictase atâta amar de vreme să stea lângă liderii partidului aflat la putere în Prahova, mangafaua 2 își dă drumul ziua în amiaza mare și lovește unde știe el mai bine: sub centură. Problema pe care am identificat-o eu e alta. Cum… predicția lui Brucan or să se descurce pedeliștii în campania electorală fără aportul și consilierile Pătrarului? Ce or să facă ei când mangafaua o să servească deontologic ce discutau ei pe la prânzuri sau, după caz, cine, ori aniversări sau telefoane zilnice, uneori chiar de două ori pe zi? Acuma, cunoscând profilul moral al Scatofagului, ce o să facă Andrei Volosevici când o să apară, să zicem, un filmuleț video cu el dansând cu o coajă de banană pe cap? Dar Roberta? Cum o să reacționeze ea, mititica, atunci când mangafaua va spune de unde ia ea banii pentru campanie și, mai grav, o să-i spună lui Cosma cum să-i căpăcească sponsorii? Oooof!!! Așa-i că ți se rupe inima cetitorule?

- Publicitate -

Pe dealtă parte eu, unicul și apetisantul Mațefripte, mă simt dator să fac un apel la cei care mai au un pic de respect pentru meseria asta chinuită de ziarist local în Prahova forțat de destin să respire același aer cu mangafalele. Oameni buni, fraților, concitadinilor și conjudețenilor! Băi animalelor!!! Nu vă lăsați otrăviți de miasmele pe care ăștia le emană. Este extrem de ușor ca, în lipsă de caracter, de educație, de morală, de etică, de Dumnezeu, etc, etc, să te împingă păcatul și să te apuci să terfelești un om doar pentru că așa vrea pixul tău de mangafa retardă. Mă refer exact la atacul mârșav cu care Scatofagul, grohăind satisfăcut, încearcă să-l introducă în discuție pe prietenul Robertei Anastase.

Devin patetic așa că hai să ne vedem zilele viitoare.

 

PS: Continui marți cu o întrebare. Simona?!? Cu Simona ce ai avut viperinule?!?

- Publicitate -

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău