Aproximativ 1.000 de liberali prahoveni se pregătesc să protesteze mâine în Bucureşti, la mitingul organizat de Uniunea Social-Liberală.
„Mitingul organizat de Uniunea Social Liberală din Bucureşti este organizat pe traseul Arcul de Triumf – Piaţa Victoriei, iar la el vor participa 1.000 de liberali prahoveni din tot judeţul”, a susţinut Alexandri Nicolae, secretar general al PNL Prahova, care a precizat că „Mitingul organizat de USL la nivel naţional nu este un miting care să confişte sub nicio formă acţiunile pe care le respectăm ale românilor care protestează în Piaţa Universităţii”. Mitingul de mâine al USL are ca obiective demisia Guvernului, demisia preşedintelui României, Traian Băsescu, şi organizarea de alegeri anticipate.
Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112






























