Un cititor ne-a semnalat o situație cu care s-a confruntat aproape zilnic în ultima perioadă. Mai exact, ori de câte ori a folosit parcarea supraterană de pe strada A.I, Cuza din Ploiești, administrată de SGU.
Sesizarea cititorului:
”În ultimele zile am avut drumuri aproape zilnic la sediul BRD de pe strada Cuza. Ca să nu mă trezesc cu mașina blocată, am lăsat-o în parcarea supraetajată de lângă bancă. De fiecare dată, bariera era ridicată, iar un angajat mi-a dat un bilețel pe care a scris de mână ora la care am intrat în parcare.
Citește și Pățania unui șofer cu roțile blocate de SGU: ”Dacă blocam trotuarul, mă iertau”
La plecare am predat notița, mi-a calculat taxa, apoi mi-a luat banii fără să-mi elibereze bon fiscal. Prima dată am crezut că este un accident, însă am observat că, de fapt, este o practică. Oare cum verifică șefii SGU câți bani se încasează din această parcare făcută din bani publici?”.
Observatorulph.ro a solicitat un punct de vedere conducerii SGU Ploiești.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































