Un prahovean prins că a parcat, astăzi, mașina sunt semnul de oprire interzisă pe Strada Basarabilor din Ploiești îi acuză pe angajații SGU de blocare selectivă. Bărbatul susține că, în afară de mașina sa, mai erau parcate în aceeași zonă și alte autoturisme, însă marca și dimensiunea celorlalte mașini i-a făcut pe angajații SGU să treacă ”cu vederea”.
”Am parcat acolo pentru că mă grăbeam și nu am găsit niciun loc liber în zonă. Sunt conștient de vina pe care o port, nu am contestat nicio clipă greșeala și am plătit pe loc deblocarea. Am rămas surprins, însă, să constat că sunt singurul care avea roțile blocate. Lângă mine mai era un Touareg cu numere de București și alte mașini scumpe. Niciuna nu avea roțile blocate”, povestește Mihai Micu, cititorul în cauză.
Acesta a cerut explicații angajatului SGU de la Blocări Roți, în momentul în care a venit să încaseze contravaloarea amenzii.
”I-am spus că nu am nimic împotrivă, recunosc că am greșit și plătesc deîndată amenda. L-am întrebat de ce nu blochează roțile și celorlalți șoferi care și-au lăsat mașina pe trotuar. Mi-a spus că HCL-ul după care funcționează ei nu permite blocarea mașinilor aflate pe trotuar. Păi, în cazul ăsta, înseamnă că la Ploiești se poate parca la liber pe trotuar?!”, se întreabă cititorul nostru.
Întreaga scenă a fost filmată și transmisă redacției noastre. Bărbatul vrea să se îndrepte împotriva angajaților SGU pentru blocare selectivă. Vezi mai jos imaginile:


Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112
































