Autostrada simbolică de un metru a intrat în vizorul autorităților. ”Nu are autorizație”

62027114.jpg

62027114.jpg

Ștefan Mandachi, omul de afaceri din Suceava care a construit simbolic autostrada de un metru, singura din Moldova, a fost luat în vizor de autoritățile locale.

- Publicitate -

Neculai Miron, primarul comunei Bosanci, pe raza căreia a fost construită autostrada care a devenit în ultimele zile cea mai cunoscută din România deși nimeni nu știe unde este, spus pentru stirisuceava.net că NU a fost solicitată autorizație de construire și, în plus, lucrarea a fost făcută pe un teren agricol.

Miron spune că deocamdată NU a dispus sancționarea proprietarului sau beneficiarului pentru executarea unor lucrări neautorizate. Asta pentru că primarul este convins că platforma betonată va fi desființată după evenimentul de pe 15 martie.

Metrul de autostradă a fost construit în această iarnă, pe un teren arabil aflat pe raza comunei Bosanci, la patru kilometri de la ieșirea din Suceava spre Fălticeni.

- Publicitate -

sursa: Știrile Pro TV

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău