Ploieștiul va avea un brad tradițional de Crăciun, grație unei donații

brad-craciun-ploiesti.jpg

brad-craciun-ploiesti.jpg

Cu numai câteva zile înainte de Ziua Națională a României și de festivitățile de aprindere a iluminatului public ornamental, primarul municipiului Ploiești, Adrian Dobre, a anunțat că în zona centrală va fi montat un brad de Crăciun, grație unei donații.

- Publicitate -

Anul acesta, Primăria Ploiești a ales ca, în fața Palatului Administrativ, acolo unde de obicei era montat tradiționalul brad, să fie amplasat Târgul de Crăciun.

Prin urmare, bradul de Crăciun, care va fi primit drept donație în acest an, va fi amplasat în zona de lângă fântâna arteziană situată de lângă Palatul Administrativ..

Citește și: El este ploieșteanul care a donat bradul de Crăciun Primăriei Ploiești

- Publicitate -

„Va fi și un brad, atât că nu va mai fi pe vechea locație, în centru, unde s-a făcut această cupolă, va fi unde este fântâna. S-a făcut fundație în apropierea fântânii. Va fi, la fel ca anul trecut, un brad care este donat”, a precizat Adrian Dobre, primarul municipiului Ploiești. Cât privește Orăşelul Copiilor acesta va fi organizat la Sala Sporturilor.

Citește și: Târgul de Crăciun va funcționa în fața Palatului Administrativ din Ploiești

„Noi avem evenimente organizate atât în zona parcării dintre Palatul Culturii și Parcul Toma Socolescu şi evenimente care vor fi organizate între Palatul Culturii și Palatul Administrativ”, a precizat edilul Ploieștiului.

- Publicitate -

Festivitățile legate de aprinderea iluminatului public ornamental vor avea loc pe 1 Decembrie, în zona centrală a Ploieștiului, începând cu ora 19.00.

foto cu caracter informativ

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Roxana Tănase
Roxana Tănase lucrează în presă din 1999. A fost reporter la Telegraful de Prahova și la postul local de televiziune Alpha TV din Ploiești, iar din 2012 a ales să facă parte din echipa Observatorulph.ro. Roxana se numără printre jurnaliștii cu cea mai mare experiență din presa locală și acoperă în special domenii precum administrație și politică.

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău