De 16 ore pompierii încearcă să stingă incendiul care a izbucnit, ieri, la un depozit de pe strada Mimiu din Ploiești. În această dimineață, reporterul observatorulph.ro a transmis live imagini de locul incendiului. În zonă s-a format o pâclă, specifică smogului din marile metropole cu un nivel uriaș al polării.
- Publicitate -
În curtea depozitului, la câțiva metri de construcția de 8000 de mp care a ars, se văd tone de deșeuri rezultate din industria auto. Este vorba de filtre de ulei de autovehicule și lavete îmbibate cu ulei de motor.
Pentru că toți tac, vă invităm, doamna ministru al mediului, în vizită sub Ciuperca din Ploiești
Reamintim că până la această oră nu se cunoaște proprietarul depozitului, iar autoritățile de mediu nu au aplicat nicio sancțiune.
Iată ce se află în curtea depozitului care arde de mai bine de 16 ore, otrăvind aerul ploieștenilor (dovada AICI).
- Publicitate -










Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.
Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112































